Bellerbys College - Birleşik Krallık

Akademik Eğitim


Akademik Eğitim


Bulunduğu şehirler
Brighton,Cambridge,Londra,Oxford

50 yılı aşan tecrübesi ile akademik olarak öğrencilere hizmet etmektedir, son 20 yıldır ise uluslararası öğrencileri de kabul etmekte olup, Brighton, Cambridge, Londra ve Oxford kampüslerinde verdiği eğitimlerle, İngiltere’nin en iyi üniversitelerine öğrenci yerleştirdiği gibi dünyanın en tanınmış üniversitelerinden olan Oxford ve  Cambridge üniversitelerine de son 6 yıldır 40 ‘ a yakın öğrenci yerleştirmiştir.

Düzenli olarak üniversite ziyaretleri yapan Bellerbys Kolejinden A Level programı alan öğrencilerin %55 i İngiltere’nin en iyi 30 üniversitelerine

11 A  level öğrencisi Cambridge Üniversitesine yerleştirilmişlerdir.

50 Partner üniversitesi 890 üzerinde derece konusunda Hazırlık Eğitimi (Foundation) vermektedir.

500 ‘ün üzerinde Hazırlık Eğitimi öğrencisi üniversitelere yerleştirilmişlerdir.

Brighton
Brighton&Hove, İngiltere’nin kuzey doğu kıyısında kozmopolitan bir şehiridir. 4,338 metrelik alanda kurulmuş olan okulda, 62 dershane, 6 fen laboratuarı,5 sanat studyosu ve gelişmiş bir sanat kütüphanesi vardır. Azerbeycan ‘ dan Vietnam’a kadar 44 farklı ülkeden yıl boyunca 450 öğrenci eğitim görmektedir.
Londra Gatwick havaalanına otobüs ile 50 dakika, tren ile 30 dakika  uzaklıktadır ve her 30 dakikada bir ulaşım vardır.
Konaklama: Yurtlarda veya aile yanlarında konaklama sağlanır.
Öğrenci Yurdu(Student Village):  7100 m²  ve 5 katlı binadan oluşan yurt güvenli ve rahattır. 375 tek kişilik ve 8 çift kişilik  özel banyolu odadan oluşur ve okulun hemen yan  tarafındadır. Yemeksiz seçenektir, ancak yarım ya da tam pansiyon seçenekleri de vardır. 24 saat güvenlik vardır.Yurtta, her katta 3 oturma salonu,çamaşırhane, internet bağlantısı da bulunmaktadır.
Paris House –  18 ve üzeri yaş öğrencilerinin konaklayabildiği yurdun, 30 tek kişilik ve 4 çift kişilik özel banyolu odaları vardır ve okula otobüs  ile 10 dakika  uzaklıktadır.  Yarım pansiyon veya kahvaltılı seçeneği olan yurtta ayrıca , çamaşırhane, küçük mutfak, mutf ve kablosuz internet bağlantısı vardır.
Cambridge
Londra’nın 80 km kuzeyinde bir üniversite şehiridir. Cambridge’ten Londra’ ya “Cambridge Cruiser” treni her yarım saatte bir kalkar. Londra Stansted Havaalanına da çok yakındır.
Bellerbys Kolejinin 2 kampüsü vardır ve her ikisinin de kendine özgü yapısı vardır, öğrencilerin okudukları bölüme göre klasik Kolej binası olan ve merkeze 5 dk yürüme uzaklığında olan Queen Kampüste veya modern kampüsü ve merkeze 2 km uzaklıkra Cambridge’in kuzeyinde yer alan Manor ‘ da eğitim görürler. 
Quuen kampüs öğrencileri genelde okula 10-15 yürüme uzaklığında olan Tripos Court öğrenci yurdunda konaklarlar.
2010-2011 eğitim yılında, kolejde, 46 farklı ülkeden 470 üzerinde öğrenci eğitim görmüştür. Öğrenciler, GCSE, Fen  A Level , Sanat & Tasarım,Mühendislik,IT & Fen dalında Hazırlık sınıfları Manor Kampüsünde, A Level, İşletme,Hukuk ve Hümanite alanındaki Hazırlık sınıfları ise Queens Kampüsünde verilir.
Her iki kampüste de kütüphane,IT odası ve modern olarak döşenmiş sınıflar vardır.
Kafeteryalarında, her gün yüzlerce öğrenci için yemekler ve ayrıca vejateryanlar ve dini kurallara göre yemek yiyenler içinde özel yemekler hazırlanır.  
Konaklama: Yurtlarda veya aile yanlarında konaklama sağlanır.
Tripos Court:  91 tek kişilik özel banyo ve tuvaletli odaları olan yurtta 16 ve daha üzeri yaş grubu öğrencileri konaklayabilirler. Yurtta ayrıca mutfak, çamaşırhane,internet bulunmaktadır. Öğrencilerin tercihlerine gore yarım pansiyon veya yemeksiz konaklama seçebilirlerler.
Manor Yurdu: 16 ve üzeri yaş grubunun konaklayabildiği yurtta 60 tek kişilik odası vardır ve tuvalet ve banyolar paylaşımlıdır. Ortak mutfakta, ocak, mikro dalga, buz dolabı, bulunur. 
Purbeck House: 18 ve üzeri yaştaki öğrencilerin konakladığı yurt okula 10-15 dakika uzaklıktadır. Yeniden dekore edilen binanın mimarisi ödül kazanmıştır. 1 yatak odalı dairelerde 21 tek kişilik oda ve studyo odalar vardır. Odalar özel banyo ve tuvaletlidir. Yemeksiz seçenektir. Her öğrenci için küçük mutfak vardır. Ayrıca çamaşırhane, kablosuz internet, bulunmaktadır.

Londra
Kolej, Londra’ ya 20 dakika uzaklıkta olan , University of Greenwich’in yanısıra müzeleri ve kafeleri ile ünlenmiş olan Greenwich’ tedir. Docklands  tren/metro Londra’ya çok rahat ulaşımı vardır. Koleje en yakın istasyon olan Cutty Surk 5-10 dakika yürüme uzaklığındadır. En yakın havaalanı olan Gatwick ise tren ile 1 saat, Heathrow havaalanı ise 90 dakika  uzaklıktadır. Bölgede ayrıca Univeristy of Greenwich, Trinity College of Music ve digger üniversitelerde bulunmaktadır.
Kolej, 41 farklı ülkeden 260 üzerinde öğrencisi ile 2010-2011 eğitim yılında 2.büyük merkez seçilmiştir. 30 sınıfı, 120 öğrenci kapasiteli kafeteryası,sağlık odası,kütüphane ve kitapçısı bulunmaktadır.
Konaklama: Yurtlarda veya aile yanlarında konaklama sağlanır.
Yurtlarda veya aile yanlarında konaklama sağlanır.
McMillan Student Village: Öğrencilerin konaklması için özel olarak yapılmış yurdun 280 tek kişilik ve 9 çift kişilik özel tuvalet ve banyolu odaları bulunmaktadır. 14 yaş ve üzeri öğrencilerin konaklayabildiği yurtta öğrenciler yemeksiz veya yarım pansiyon türünü seçebilirler. Kablolu internet, tam ekipmanlı mutfak,   çamaşırhane ve 24 saat gözetim vardır.
Yarım pansiyon şeklinde verilen yemekler, okul kafeteryasında verilir, binada ayrıca çamaşırhane de bulunmaktadır.
Oxford
Oxford Üniversitesinin 39 tane kolejinin şehiri çevirmiş olması nedeni ile Oxford, dünyaca ünlü akademik bir şehirdir. 1683 yılında kurulmuş olan dünyanın en ünlü ilk halk  müzesi yine Oxford şehirindedir.  Pubları, kafeleri, canlı müzik etkinlikleri Oxford’u devamlı canlı tutar. Ayrıca Christ Church College'a (Harry Potter'ın çekildiği  ünlü salon) gitmeden hiç bir gezi tamamlanmamış demektir. Oxford, İngiltere’nin 2.büyük şehiridir. Londra’ ya düzenli olarak her yarım saatte bir tren vardır. Heathrow havaalanına otobüs ile 90, taksi transferi ile 60  dakika uzaklıktadır. 
Bellerbys Koleji, tren istasyonuna sadece 5 dakika yürüme uzaklığındadır ve şehirin diğer yerlerine de kolaylıkla ulaşıbilecek bir konumdadır. 2010 Eylül ayında yenilenen kolej 3 katlıdır ve River Nehirine çok yakındır. Kolejde; 32 sınıf, Fen laboratuarları, sanat stüdyosu ve son tekniklerle yapılmış öğrenci kaynak merkezi bulunmaktadır .
Konaklama: Yurtlarda veya aile yanlarında konaklama sağlanır.
2 öğrenci yurdu bulunmaktadır. 
Pensons Gardens: 18 ve üzeri yaş grubu öğrenciler içindir,  31 tek kişilik ve özel banyolu odaları bulunan yurtta , TV, ütü, çamaşırhane ve kablosuz internet bağlantısı da bulunmaktadır. Okula 25 dakika yürüme uzaklığındadır.
St Aldates  -  18 yaş altı öğrencilere yarım pansiyon konaklama sağlayan yurtta, 59 tek kişilik ve özel banyolu odalar, TV ve DVD odaları, çamaşırhanesi ve internet bağlantısı bulunmaktadır.
Okula yürüme uzaklığındadır.

 


koc
setur

Sitemizde bulunan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Güncel bilgiler için ofislerimizle iletişim kurabilirsiniz.
Setur Genel Müdürlük - (0216) 554 3891 / egitim@setur.com.tr
Bilgi Toplumu Hizmetleri | Kişisel Verilerin Korunması