Sertifika Diploma Programları


Sertifika Diploma Programları


Sertifika ve Diploma Programlari, belli bir konuda teori ve pratik olarak egitim almanizi saglar ve bir lisans ya da yüksek lisans programi gibi derece programlari degildir. Ögrenciler spesifik  bir konuda odaklanirlar ve bu konuda farkli basliklarda ve farkli alanlarda sunulan seçeneklerle egitim alirlar. Çogunlukla ve özellikle Amerika‘da  üniversitelerin bünyelerinde olan sertifika programlarinin süreleri 3 ayla 1,5 yil arasinda degismektedir.

Sertifika Programlari

Programlar; Bankacilik, isletme, turizm, bilgi teknolojileri, pazarlama, uluslararasi ticaret, halkla iliskiler, e-ticaret, finans en çok tercih edilen konular olmakla beraber birçok degisik konuda sertifika ve diploma programlari vardir.

Program sürelerinin yüksek lisans kadar uzun süreli olmamasi, maliyetinin daha düsük olmasi nedeni ile sertifika programlari daha çok tercih edilir duruma gelmistir.

Özellikle Amerika' da Sertifika Programlarini popüler yapan önemli diger unsur ise; en az 9 aylik bir program sonunda OPT (Optinal Practical Training) hakkini kazanarak 1 yil çalisma izini alabilmeleridir.

Basvuru sartlari ülkeden ülkeye degisiklik göstermekle beraber, programlara katilabilmek için iyi seviyede Ingilizce bilmek gerekmektedir. Amerika’da ki programlar bölüme göre TOEFL sinavindan 550/193 veya IELTS 6-6.5 veya 7 skoru isterler.


koc
setur

Sitemizde bulunan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Güncel bilgiler için ofislerimizle iletişim kurabilirsiniz.
Setur Genel Müdürlük - (0216) 554 3891 / egitim@setur.com.tr
Bilgi Toplumu Hizmetleri | Kişisel Verilerin Korunması