Setur Eğitim Hizmetleri - Ülkeler ve Eğitim Sistemleri Hakkında Detaylı BilgiAMERİKA

America

1492'de keşfinden sonra İspanyollar, Portekizliler, Fransızlar ve İngilizler, bu kıtada toprak sahibi olmuşlardır. Sınırlarını; doğuda Atlas Okyanusu, batısında Büyük Okyanus belirler ve 4.500 km genişliği ve 293,027,571 kişilik nüfusu ile dünyanın en büyük ülkelerinden biridir. Kuzey sınırını Kanada, güneyini ise Meksika körfezi çevirmektedir. En büyük şehiri ise New York’tur. Başkenti Washington DC olup resmi dili İngilizce ve İspanyolcadır.

İSVİÇRE

Switzerland

Pre-School Level - Kindergarten, İsviçre’de genellikle 5-6 yaş civarindaki çocukların yaklaşık %99’u okul öncesi eğitime başlarlar. Devlete bağlı olan okullar ücretsizdir. Primary School (İlkokul), Okul öncesi eğitimi tamamlayan bütün çocuklar ilkokula başlarlar. Swiss Conference of Cantonal Ministers of Education (EDK) a bağlı olan okullarda eğitim 6.cı yaşta başlar. Herhangi bir engeli olan çocuklara ise bu çocuklara özel eğitim veren okullarda okutulurlar. Eğitim zorunludur ve öğrenciler üniforma giyerler. İsviçre’de bu eğitimde not sistemi yoktur 1-6 arasında iyi - en iyi şeklinde puan sistemi vardır. Öğrencilerin sadece %2 si aynı sınıfı tekrar etmek zorunda kalır. Bazı kantonlarda ise not ve puan sistemi hiç yoktur yılda 2 kez rapor verilir. Bu eğitim sona erdiğinde öğrencilere karne yada not verilmez, öğrenciler direkt “lower secondary level” a devam ederler.

İNGİLTERE

England

Avrupa’nın kuzeybatı kıyısında yer alan, dört ülkeden oluşan adalar topluluğu Büyük Britanya ve İrlanda Adalariyla birlikte, 5000 küçük adadan meydana gelmiş, Saxon istilaları, Arthurun efsaneleri, Elizabethin kaşifleri, Welshin ejderhaları ve Braveheartın savaşları ile haklı bir övünç kaynağı olan geçmişi çok canlı 57.000.000 üzerinde nüfusu olan İngiltere. Batısında İrlanda Denizi, doğusunda Kuzey Denizi, kuzeyi, güneybatısı ve kuzeybatısı Atlas Okyanusu ile çevrilidir. Birleşik Krallığa Büyük Britanya, Kuzey İrlanda, İskoçya Krallığı ve Gall Prensliği dahildir.

KANADA

Canada

Kanada’nın ilk yerleşenleri, binlerce yıl önce Sibirya ve Alaska arasındaki kara yoluyla Asya'dan geldiğine inanılan Aborjinlerdi. 400 yıl önce, Fransa ve İngiltere'den ülkeye gelen gezginler ülkeyi keşfetmeye başladı. Yerleşik hayata geçişin başlangıcı ilk olarak 1600'lerin başlarında bu iki millet tarafından gerçekleştirilmiştir. Kanada bugun geniş arazileri doğal kaynakları ile tanınır. Kayak, bisiklete binme, yürüyüş, kamp yapma, çevre turları gibi eğlenceli aktivitelerin popüler olduğu oldukça etkileyici turizm alanlarına sahip bir ülkedir. Bugün ülke, nüfusunun çoğunu dünyanın bir çok farklı bölgesinden göç ederek ülkeye yerleşen Kanadalıların meydana getirdiği 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşmaktadır.

AVUSTRALYA

Australia

Avustralya, nüfusu 19 milyonun üzerinde olan canlı, enerjik bir ülkedir. Kültürel ve coğrafi çeşitlilik diyarı, sonsuz alan ve hareketli, zevkli, dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden birisidir. Yumuşak, astropikal bir iklim yıl boyunca akla gelebilecek tüm spor ve eğlence olanaklarına imkan sunar. Avustralya'da bir yanda 50.000 yıldır dünyanın en eski yaşam kültürünü koruyan yerli halk diğer yanda her kıtadan ve 200'ü aşkın ülkeden göç etmiş insanlar Avustralya'yı dünyanın en kozmopolit ülkesi haline getirmiştir. Avustralya'da eğitim standartının çok yüksek olduğu bilinmektedir. Günümüzde okullar, yüksekokullar ve üniversitelerde en son telekomünikasyon ve bilgisayar teknolojileri temel eğitim araçları olarak kabul edilmektedir.


koc
setur

Sitemizde bulunan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Güncel bilgiler için ofislerimizle iletişim kurabilirsiniz.
Setur Genel Müdürlük - (0216) 554 3891 / egitim@setur.com.tr
Bilgi Toplumu Hizmetleri | Kişisel Verilerin Korunması