OISE - Yaz Okulu - Birleşik Krallık
OISE - YAZ OKULU, BIRLEŞIK KRALLIK
Bulunduğu şehirler
Newbury, Nottingham,Oxford,Telford,York

1973 yılında kurulan okul dil eğitiminde lider olmuştur ve profesyonel ve akademik amaçlar için ideal bir yerdir. İngiltere dışında Amerika, Avustralya, Almanya, Fransa,  İspanya’ da okulları olan OISE Grubu yaz döneminde ise 12 – 17 yaş grupları için yaz okulu düzenlemektedir. Yaz okullarında sınıflar maksimum 8 kişiliktir.

NEWBURY - 14 - 17 YAŞ GRUBU
Berkshire bölgesinde Oxford’a 30 dakika, Londra’ya ise 45 dakika uzaklıkta 40.000 nüfuslu geleneksel İngiliz Pazar kasabasıdır. Oxford ve Bath şehirlerine çok kolay ulaşımı vardır. Londra’ ya mükemmel şekilde olan tren bağlantıları öğrencilerin rahatlıkla ziyaretlerini sağlar. Son derece güvenli olan Newbury’ de başkentin kalabalığını bulamazsınız.

OISE Newbury Hall, tarihi 1859 yıllarına uzanan Viktorya tarzı binadadır ve ilk zamanlarında yerel öğrencilerin devam ettiği ilkokuldur. İç mimarisi modern tarzda yenilenmiş ve 2009 yılında yeni bir yurt binası açılmıştır. 

Konaklama: Aile yanında veya öğrenci yurdunda sağlanır. Öğrenci yurdunda odalar tek kişiliktir ve banyo tuvalet odalardadır. Yemekler kolej yemek salonunda verilir. Özel diyet yemek veya vejeteryan seçenekleri vardır. Aile yanında kalan öğrenciler sıcak yemek menüsü almak isterlerse haftalık £ 20 öderler. Ailelere düzenli olarak yapılan denetimlerle kredileri tekrar gözden geçirilir. Aynı dili konuşan öğrenciler aynı ailelere yerleştirilmezler.

Akşam yemeği aile ile ya da kampüs öğrencileri de kolej yemek salonunda yerler . Öğrenciler her akşam yaklaşık 1.5 saatlerini ev ödevlerine ayırırlar. Kampüs öğrencilerinin her akşam eğlence aktiviteleri vardır: Film gösterimi,Masa Oyunları gibi .

NOTTINGHAM - 14 - 17 YAŞ GRUBU
Kültür ve tarih ile dolu olan 270.000 nüfuslu bu şehir, özellikle Robin Hood’un sürgün edildiği efsanevi olması ile tanınır  ve Kuzey Londra’ya 200 km uzaklıktadır. Şehir Kalesi ve mağara şehir turu ile ziyaretçi çeker. Okul,  adeta bir cennet gibi olan Victorian Park’ın yanındadır. Öğrenciler bu parkta zaman geçirebilirler.

Konaklama :  Aile yanlarında tam pansiyon konaklamadır. Ailelere düzenli olarak yapılan denetimlerle kredileri tekrar gözden geçirilir. Aynı dili konuşan öğrenciler aynı ailelere yerleştirilmezler. Akşam yemeği aile ile birlikte yenir. Öğrenciler her akşam yaklaşık 1.5 saatlerini ev ödevlerine ayırırlar.

OXFORD - EYNSHAM HALL - 14 - 17 YAŞ GRUBU
İngiltere’nin en önde gelen şehirlerindendir ve dünyaca ünlü, mükemmel akademik tanınırlığı olan Oxford  Üniversitesi de yine bu şehirdedir. 150.000 nüfuslu Oxford, Londra’nın kuzey batısına 90 km. uzaklıktadır. Şehir ayrıca kültürel ve sosyal aktiviteleri, tiyatro , müze, birçok mağazaları ile ünlüdür.
OISE, şehir merkezine otübüs ile 20 dakika uzaklıkta Headington semtindedir. Öğrenciler boş zamanlarında kolejdeki kapalı yüzme havuzu, tenis kortu gibi tüm olanaklarından yararlanabilirler. 

Konaklama: Öğrenciler tek kişilik ve özel banyo tuvaletli  odalarda tam pansiyon olarak konaklarlar.  Özel diyet ve vejeteryan yemekleri de bulunan çok seçenekli yemekler  okul yemekhanesinde yenir.

OXFORD - BRASENOSE COLLEGE - 16-17 YAŞ GRUBU
Advanced Learner Programme: Haftada 30 saatten oluşan programa orta seviyede ingilizcesi olan öğrenciler katılabilirler. Sınıflar, maksimum 8 kişiliktir. Akademik konuların yanısıra İngilizce bilgisi de ilerletilir. Modern sınıfları son teknoloji ile düzenlenmiş olup, televizyon, projektör, media gibi ekipmanlardan da yararlanarak, essay yazma, sunum, proje çalışması şeklinde ders yapılır.

Konaklama: 32 öğrenci kapasiteli okulda, öğrenciler tek kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklarlar.  Banyo ve tuvaletler aynı katlarda olup maksimum 4 öğrenci paylaşır.

TELFORD - WREKIN COLLEGE - 12 - 17 YAŞ GRUBU
Küçük ve tipik İngiliz kasabalarından 130.000 nüfuslu Wellington’ dadır. Shropshire bölgesinin şehirlerinden Telford’un merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Londra’ ya 4 saat, Birmingham’ a 1 saat uzaklıktadır. Gittikçe gelişen şehir Endüstri devriminin doğum yeri olan Ironbridge kasabasına da komşudur.
OISE Telford, küçük yaş grupları için oldukça güvenlidir, okulda tenis kortları,yüzme havuzu,futbol sahası bulunmaktadır.

Konaklama:  Aile yanlarında veya okulun kampüsündedir. Aile yanında konaklayan öğrenciler genelde otobüsle okula ulaşırlar ve biletler ücretlere dahildir.  Okulun ilk günü ise aileler öğrencileri okula getirirler. Ailelere düzenli olarak yapılan denetimlerle kredileri tekrar gözden geçirilir. Aynı dili konuşan öğrenciler aynı ailelere yerleştirilmezler.

YORK - QUEEN ETHELBURGA'S COLLEGE - 12-17 YAŞ GRUBU
Ouse ve Foss nehirlerinin bir arada aktığı York şehiri milattan sonra 71 ‘ de kurulan şehir, Roman , Sakson ve Vikingler’in şahitliğinde doğmuştur. Yaklaşık 2000 yıllık zengin tarihi geçmişi ile kuzeyin başkenti olmuştur. 
OISE York , 2010 yılı itibari ile yatılı bir okul olan ve yaklaşık 100 hektarlık bir alanda olan Queen Ethelburga College’ de eğitim vermektedir. Londra’ ya 4,5 saat ,Manchester’e 2 saat uzaklıktadır.

Konaklama:  Okul kampüsünde 2 ve 4 öğrencinin konakladığı küçük yatakhanelerde özel  tuvalet  ve banyolu  odalarda tam pansiyondur.  Yemekler okul kampüsünün yemek salonunda yenir.
Özel diyet ve vejeteryan yemekleri de bulunan çok seçenekli yemekler  okul yemekhanesinde yenir.

 

 

 


 

 

 


koc
setur

Sitemizde bulunan içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Güncel bilgiler için ofislerimizle iletişim kurabilirsiniz.
Setur Genel Müdürlük - (0216) 554 3891 / egitim@setur.com.tr
Bilgi Toplumu Hizmetleri | Kişisel Verilerin Korunması